Dobré trávení XL 20x2g

 
 

Máta a meduňka nať, Heřmánek květ, Fenykl a kmín plod, Jehlice kořen

Dostupnost Momentálně nedostupné
49 Kč
Kód produktu 3281
Kategorie Bylinné čaje Vlčkovi
Položka byla vyprodána...
 

Máta nať napomáhá zvyšovat tělesnou kondici a posiluje imunitu celého těla. Nejčastěji se ale využívá při léčení všech žaludečních obtíží. Je dobrá i proti žaludečním křečím či střevním chorobám. Zlepšuje chuť k jídlu a odstraňuje plynatost. Pro svou chuť a všestranné vlastnosti je vhodná pro každodenní použití.


Meduňka nať je často nazývána jako mimořádný lék na uklidnění celého organismu.  Působí nejen na nervovou soustavu a psychiku, ale léčí všechny orgány v těle, které jsou postižené vlivem stresu. Přispívá k uklidnění bušení srdce, dýchacích a zažívacích orgánů. U dětí pomáhá tišit záchvaty kašle. Také se o ní říká, že je výborným uspávacím prostředkem.


Heřmánek květ je považován za všelék, hlavně pro malé děti. Skvěle pomáhá při nadýmání, průjmu, bolestech žaludku a spoustu dalších potížích. Také napomáhá pocení a působí protizánětlivě. Má dobrý vliv na celý nervový systém. 


Fenykl plod se hojně využívá proti nadýmání a ke zlepšení trávení, ale také proti křečím v žaludku a střevech, jelikož zlepšuje tvorbu trávicích šťáv. Také přispívá ke tlumení kašle a podporuje vykašlávání hlenů.


Kmín plod určitě zná každý jako tradiční koření v kuchyni. Jeho léčivé účinky ale jsou dobré i pro podporu a zlepšení trávení. Výborně účinkuje také proti nadýmání. Napomáhá také proti kolikovým a křečovitým bolestem.


Jehlice kořen se využívá hojně tam kde je potřeba zvýšit a urychlit odplavování škodlivin z organismu. Léči ledviny, močový měchýř, močové cesty. Je značně močopudná a čistí krev. Pomáhá rozpouštět močové a ledvinové kameny a brání jejich vzniku.

Hmotnost balení:

Čaj je balen do jednotlivých čajových sáčků/pytlíků. 
Jedno balení obsahuje 20 samostatně zabalených sáčků, každý po 2 gramech čaje (Celkem: 40 gramů) +- 5% .

Návod na přípravu:

Na 400 ml šálek použijte 1 čajový sáček, který zalijte 100°C vodou a necháte 8 minut louhovat.
Pijte 2x denně.
Určeno pro dospělé a děti od 4 let.

Měrná cena:

2,25 Kč / 1 čajový sáček
112,5 Kč / 100 gramů (1 125 Kč / 1 kilogram)

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.  ROZUMÍM.