Soška Ganesha

 
Novinka Efekt lupa
  • 1 z 8
 
Dostupnost Momentálně nedostupné
495 Kč
Kód produktu 991008
Kategorie duchovní radosti
Položka byla vyprodána...
 

Hinduistický sloní bůh Ganesh je nositelem moudrosti a štěstí, který odstraňuje veškeré překážky. Jeho čtyři paže symbolizují jeho božskou sílu.

Umístění: obývací pokoj, předsíň, kancelář.

Velikost: výška 17 cm

Hmotnost: 300 g

Materiál: Bílá alabastr / Polyresin

Zezadu sošky lehounké oděrky, zespod menší nedokonalost :-) (viz. detailní foto).

GANÉŠA  je Božstvo se sloní hlavou, Pán mysli, reprezentuje inteligenci, moudrost a pomáhá odstraňovat překážky. Požehnává a chrání na duchovní cestě.

Ganéša často stojí či sedí s jednou nohou na zemi a druhou nad zemí. Vyjadřuje tím odpoutanost od světských starostí, zakotvenou v hlubokém poznání. 

Slon, jako vegetarián představuje satvické, čisté vlastnosti.

Velká sloní hlava poukazuje na moudrost a schopnost rozvahy. Podobně jako člověk může svou rozvahou učinit velké životní kroky i malá každodenní rozhodnutí.

Chobot také symbolizuje výkonnost a přizpůsobivost.

Velké uši značí více naslouchej, malá očka - soustřeď se. Jeden kel symbolizuje stálost v Jednotě a odhození špatného a ponechání dobrého, velké bříško značí trávení v míru všeho dobrého i špatného v životě.

Často je Pan Ganéša vyobrazován jako čtyřruký. Jednou rukou žehná, dále drží lano s lotosem, abychom se v čistotě přiblížili k Nejvyššímu cíli a poznání, v další ruce drží sekeru k odseknutí pout a nakonec drží Mandaku - odměnu ze Sádhany.

Na svém čele nosí symbol trojzubce, který poukazuje na vládu nad minulostí, přítomností a budoucností.

Ganéšovo "vozidlo" myška, symbolizuje lidskou mysl. Myška drží pokorně sladkou kuličku, symbolizující potěšení světa a čeká na příkaz svého Pána. Takto se chová mysl ustálená v Jednotě. Myška se umí však také velmi dobře pohybovat v temnotě a umí se dostat do mnohých skrytých míst. Proto nám Pan Ganéša pomáhá procházet temnou myslí a vede nás ke světlu, ke světlu skrze naši sádhanu.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.  ROZUMÍM.