Lymfatický XL 20x2g

 
  • 1 z 2
 

Maliník a Ostružiník list, Len plod, Měsíček, Třapatka a Divizna květ, Ořešák list, Řebříček a Komonice nať, Ostropestřec plod

Dostupnost Momentálně nedostupné
49 Kč
Kód produktu 3278
Kategorie Bylinné čaje Vlčkovi
Položka byla vyprodána...
 

Maliník obsahuje značný podíl vitamínu C. Přispívá k tlumení silné menstruace a menstruačních bolestech. Pravidelné pití 1 - 2 měsíce před porodem, dojde ke zkrácení doby porodní a sníží se pravděpodobnost komplikací a zmírní se porodní bolesti.

Ostružiník listy léčí průjem, záněty a krvácení v trávicím a močovém ústrojí. Také se využívá při zánětu močového měchýře, žaludeční vředy, dvanáctníkové vředy, dyspepsie, dráždivý tračník.

Len používá se semeno, které obsahuje velké množství slizu. To ho předurčuje k léčbě trávicího ústrojí a sliznic. Také se užívá proti zácpě, při zánětu žaludku a střev. 

Měsíček je skvělým léčivem při žaludečníkových a jaterních problémech. Pomáhá při nejrůznějších vnitřních zánětech jako například: zánět jícnu, střev či žaludku. Samostatně je výborným kloktadlem při bolestech krku ale také při zánětech v dutině ústní.

Třapatka hlavní účinky jsou antibakteriální a antivirové, čístí krev, zlepšuje obranyschopnost a hojí rány. Urychlují zotavení z nachlazení, při chřipkách a bolestech v krku. Podporuje odolnost a obranyschopnost  dýchacích cest, léči chronickou bronchytidu, zánět dutin. Snižuje horečku a napomáhá při vykašlávání žlutého nebo zeleného hlenu.

Divizna se řadí mezi nejstarší léčivé rostliny. Hojně se využívá na průdušky a plíce. Přisívá k uvolnění hlenů, léčí sliznice, čístí průpdušky při chrapotu a pískání. Také pomáhá při zánětu průdušek a hrtanu, zmírňuje dráždění horních cest dýchacích. Mimo jiné i posiluje slabou menstruaci.

Ořešák úspěšně se osvědčil i při cukrovce a žloutence. Pročišťuje žaludek, játra a krev, odstraňuje slabost žaludku a hnilobné procesy ve střevech. 

Řebříček se nejčastěji používá proti bolestem hlavy, či třeba také pokud trpíte závratí, nevolností. Pokud Vás bolí oči patří řebříček mezi jasnou volbu. Setkat se s ním ale můžete i jako lék proti poruchám či zánětu kostní dřeně. Dokonce se v některých odborných knihách dočtete také to, že se hojně používá i pto pálení žáhy či při nachlazení. 

Komonice se používá hlavně při žilních chorobách díky tomu, že zvyšuje pružnost cév a omezuje jejich lámavost. Také přispívá ke snížení srážlivosti krve. Hojně ji najdeme také v různých čajových směsích proti kašli, astmatu či bronchitidě. 

Ostropestřec jeho prvořadé užití je na všechny druhy onemocnění jater. Přispívá k nápravě poruch krevního oběhu, ke snížení krevního tlaku. Posiluje organismus a léčí různé druhy alergií.

Hmotnost balení:

Čaj je balen do jednotlivých čajových sáčků/pytlíků. 
Jedno balení obsahuje 20 samostatně zabalených sáčků, každý po 2 gramech čaje (Celkem: 40 gramů) +- 5% .

Návod na přípravu:

Na 400 ml šálek použijte 1 čajový sáček, který zalijte 100°C vodou a necháte 8 minut louhovat.
Pijte 2x denně.
Určeno pro dospělé a děti od 4 let.

Měrná cena:

2,45 Kč / 1 čajový sáček
122,5 Kč / 100 gramů (1 225 Kč / 1 kilogram)

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.  ROZUMÍM.